• Palác vína
  • Palác vína_4
  • Palác vína_5
  • Palác vína_3
  • Palác vína_2

PALÁC VÍNA LOCASTE

Vína s vášní a rodinnou tradicí

Novinky - leden 2018

Začínáme degustačním večerem v restauraci Levitate

Začínáme degustačním večerem v restauraci Levitate

Vážení přátelé,
je mi potěšením Vám popřát vše nejlepší, mnoho úspěchů, zdraví a příjemných degustačních zážitků v roce 2018.

25. ledna 2018 pro Vás připravujeme degustaci našich francouzských a italských vín v kombinaci se zajímavou asijsko-nordickou gastronomií.

Degustační menu:
Český šnek v tempuře a panko strouhance
Sauvignon Fontaniels, Vig. de la Vicomté
Křepelčí vajíčko v popelu z cibule a pórku
Pinot Grigio, Cantine Rigonat
Baby kukuřice a ředkvička ve stylu kim-či
Friulano, Cantine Rigonat
Mango a papája, kamení z kešu a sezamu, jedlý papír
Syrah Rosé, Domaine de la Barthe
Kreveta, zelená rýže, omáčka z pórku a smetany
Chardonnay Eloise, Vicomte d´ Aumelas
Zvěřina, italský lanýž, daikon, little gem salát
Allegresse, Domaine de la Barthe
Refosco, Cantine Rigonat
Avokádo, krémový sýr, karamel
Millé Franciacorta, Murator


Restaurant Levitate je místo, kde se nordická gastronomie snoubí s bohatým kulturním odkazem a tradicí asijské kuchyně. Koncept restaurace je postaven na třech klíčových elementech, kterými jsou Aqua, Fauna a Flora, tedy na darech moře, lokálním mase, ale i exotice plodů tropické Asie. Věříme, že odvážné gastronomické kombinace šéfkuchaře Chu Phuong Duy v doprovodu našich vín ve vás uchová nezapomenutelný zážitek.

Cena degustačního večera je 990,- Kč za osobu. Doporučujeme včasnou rezervaci na libor@locaste.cz nebo na tel.: 602 130 680. 

Víno měsíce

Víno měsíce

Během celého měsíce ledna Vám nabídneme Pinot Grigio DOC 2016, Cantine Rigonat za zvýhodněnou cenu špičkové Pinot grigio z vinařství Rigonat. Toto víno bylo v 56. ročníku Selezione del Vino di Aquileia e della Riviera Friulana v Aquileii vyhlášeno obsolutním vítězem v katogorii bílých vín. Oslavte tento úspěch s námi a využijte nabídky nejlepšího bílého vína oblasti Venezia Friuli od Giorgio Rigonata za perfektní cenu 250,- Kč vč. DPH.

Náš Hibernal 2017

Náš Hibernal 2017

S některými z Vás jsme loni na přelomu léta a podzimu sebrali na vinici Václava Šalši v Čeložnici   u Kyjova hrozny Hibernalu, který bude Václav v následujících dnech lahvovat.
Víno bude pro účastníky sběru – tedy vlastně spoluautory samotného vína – k dispozici koncem ledna opatřeno komplimentkou: „Touto láhví se pomyslně uzavírá příběh, který začal 30. září 2017 na vinici naší prací. Bylo mi potěším se ručním sběrem hroznů podílet na vzniku tohoto úžasného Hibernalu." Láhev tohoto vína bude jistě úžasným dárkem pro Vaše přátele, který bude mít vysokou přidanou hodnotu právě tím, že jste na něm nechali kus poctivé práce svýma rukama.
Již nyní bychom ale všechny rádi s předstihem pozvali k účasti na dalším ročníku sběru hroznů, který proběhne opět na vinici Václava Šalši. O termínech vinobraní Vás budeme informovat v některém následujícím newletteru.

Přeji Vám krásné dny
Libor Černoch

Přihlášení