Panel uživatele

Naši partneři, vinaři

VINAŘSTVÍ VÁCLAV ŠALŠA, Kyjov, Slovácká podoblast

Vinařství Václava Šalši je našim nejvýznamnějším moravským partnerem, se kterým úzce spolupracujeme již od roku 2011.

Vinařství s rodinnou tradicí se nachází v obci Čeložnice u Kyjova.

Oblast je jako stvořená pro pěstování vinné révy a tvorbě lahodného moku, kterým víno bezesporu je. Navazuje na staré vinařské tradice v rodině (první dochované zmínky sahají do roku 1796) a při výrobě vína využívá moderních šetrných technologií. Snaží se produkovat vysoce kvalitní odrůdová vína s typickým charakterem a svěžestí pro vinařskou oblast Slovácko. Na celkem 16 ha vlastních vinic pěstuje Václav Šalša odrůdy Sauvignon, Chardonnay, André, Tramín, Hibernal, Malverinu, Rulandské šedé, Muškát, Irsai Oliver, Pálavu, Ryzlink rýnský, Sylvánské zelené, Solaris, Laurot a další. Václav se zaměřuje na výrobu přívlastkových vín, které dodáváme do prestižních restaurací a hotelů.

VOC SLOVÁCKO - vína originální certifikace

Vinařství Václava Šalši je hrdým členem VOC Slovácko od roku 2019. Vína originální certifikace neboli VOC pochází výhradně z přísně vybíraných vinic daného regionu. Mají deklarovaný původ hroznů, ze kterých jsou tato vína vyráběna. VOC vína se projevují typickými vůněmi a chutěmi pro daný region. Osobitá vína s originálním charakterem jsou známkou šikovnosti, péče a citu místních vinařů. Z portfolia byly do VOC Slovácko zařazeny tyto odrůdy: Rulandské bílé, Ryzlink rýnský,
Ryzlink vlašský, Muškát moravský, Rulandské modré a Frankovka.

ETIKETY S NÁPADEM

Velkou přidanou hodnotou pro tato vína jsou bezesporu originální etikety s malbami malíře a moravského rodáka, mistra Michala Halvy. Nápad spojit umění dlouholetého kamaráda Michala Halvy s výbornými víny Václava Šalši dostal v roce 2014
Libor Černoch, zakladatel a jednatel společnosti LOCASTE s.r.o.

DOMAINE DE LA BARTHE, Langudeoc - Rousillon, Francie

Yves Eychenne reprezentuje třetí generaci rodiny Eychenne – jihofrancouzských vinařů. Hospodářství Yvese Eychenne známé pod názvem Domaine de la Barthe se nachází v západní části města Beziers , jednoho z nejstarších měst ve Francii.

Vinice rodinného hospodářství Domaine de la Barthe jsou osázeny odrůdami Merlot , Syrah , Grenache , Cabernet – Sauvignon, Marselan, Muskat d' Alexandrie, Muscat à Petit grains, které svou jedinečností dodávají vínům specifický charakter. Vinice se nacházejí na svazích známého jihofrancouzského kanálu Canal du Midi. Jejich půda předává vínům pestrou paletu vůní a rozmanitých chutí. Druhá část vinic se rozkládá pod antickým sídlem nazývaným oppidum d' Enserune, kde je zem vápenatá .

Vinná réva se v tomto kraji pěstuje již tisíciletí , od dob osídlení Řeky a Kataru. Zděděné vinařské zkušenosti se uplatňují již při sklizni, kdy se s velkou pozorností sleduje kvalita sklizených hroznů.

100y old_wineyard

VINAŘSTVÍ LES VIGNERONS DE LA VICOMTE, Languedoc Rousillon, Francie

Vinařství Les Vignerons de la Vicomte se nachází v blízkosti městečka Montpellier na samém západě Jižní Francie v místě, kde se setkává Středozemní moře s Pyrenejemi.

Již v 5. století tu započali vinnou révu pěstovat na slunných svazích s výhledem na moře staří Řekové. Na tyto tradice zde nyní navazuje úspěšné vinařské družstvo s nejmodernější technologií využívající šetrné postupy při zpracování hroznů a výrobě vína. Les Vignerons de la Vicomté je výsledkem spolupráce sedmi menších vinařství. V současné době hospodaří na 7 000 ha vinic s celkovou produkcí 500 000 hl vína ročně.

Les Vignerons de la Vicomté produkují vína šitá na míru, která vznikla s myšlenkou na koncového zákazníka. Každý okamžik je jedinečný! Vinaři z Les Vignerons de la Vicomté usilují o to, aby si mohli zákazníci dopřát taková vína, která umí z jedinečného učinit nezapomenutelné.

Oblast Languedoc-Roussillon má velmi podobné klimatické podmínky s oblastmi, které leží v blízkosti - Provensálsko a Jižní Rhóna. Středomořské podnebí s průměrnou roční teplotou 14°C.

Cantine Rigonat

CANTINE RIGONAT, Venezia-Friuli, Itálie

Vinařství Cantine Rigonat je ryze rodinným podnikem.
Giorgio Rigonat se se svou rodinou stará o zhruba 17 ha vinic, které naleznete ve vinařské oblasti Friuli-Venezia, v italské Rudě.

Pro vína z této oblasti je typická svěžest a skvělá kondice. U bílých vín jsou typické elegantní odrůdové tóny, vína jsou svěží a mírně minerální. Červená vína jsou bohatá na barvu, osobitá a typická pro svou oblast původu. Toto široce uznávané vinařství vyniká i svými inovativními enologickými metodami. Pěstování vinné révy probíhá s ohledem na přírodu Pečlivá péče je pak východiskem pro získání kvalitních vín.

Na vinicích Cantine Rigonat pěstují tyto odrůdy vinné révy: Pinot Grigio, Friuláno, Verduzzo Friulano, Malvasa, Chardonnay, Sauvignon, Moscato, Franconia, Cabernet Sauvignon, Rofosco dal P.R. a Merlot.

ŠAMPION MEZI VÍNY

Pinot Grigio DOC - Cantine Rigonat bylo na slavnostním ceremoniálu 56. ročníku Selezione del Vino di Aquileiae del la Riviera Friulana v Aquileii, vyhlášeno nejlepším bílým vínem DOC zón Friuli Aquileia. Zvítězilo v kategorii C, což zahrnuje všechna tichá bílá vína oblasti Friuli. Svou kvalitu si toto víno udržuje stále. Je klenotem vinařství.

WEINGUT GEIERSLAY, Mosela, Německo

Vinařství se nachází v bývalém klášterním statku opatství Himmerod, jehož zmínky zahají do roku 1254. Stojí na břehu Mosely obklopené vinicemi a chráněné skalami Grosser Herrgott a již od 15. století se něj stará rodina Kilburgů.

Dobré víno se dělá na vinici, proto pokorně spolupracují s matkou přírodou. Důsledná regulace výnosů a selektivní sklizeň přinášejí každoročně prvotřídní kvalitu hroznů. Přestože vína zrají v historickém klenutém sklepě, je i díky moderním technologiím každé lahvi dopřáván čas a péče tak, aby bylo dosaženo perfektního výsledku a zachoval se typický charakter každé z nich.

Cesta vinařství je formována tradicí, vášní, fascinací a nadšením pro inovace. Přirozená souhra klimatu, půdy a krajiny je tím, co dělá vína rodiny Kilburg jedinčnými.

Nejlepší vinice se nachází v oblastech Wintrich a Piesport. Tato výrazná vína vznikají na zvětralém břidlicovém podloží, hlinitém písku a jílovitém štěrku. Hlavní odrůda – Riesling – se pěstuje výhradně na tepelně akumulovaných břidlicových svazích Wintricher Grosser Herrgott, Wintricher Ohligsberg, Wintricher Geierslay a Piesporter. Burgundské odrůdy a červená vína preferují těžší půdy s vyšším podílem hlíny a jílu. Jsou proto vysazeny v nižších polohách Wintricher Geierslay a Wintricher Grosser Herrgott. Müller Thurgau a Kerner jsou nejméně nároční na výběr půdy, jsou tedy vysazeny na plochých vinicích v lokalitě Wintricher Grosser Herrgott.

RODINA KILBURG
30. srpna 1465 převzal Johann von Kilburg ,se svolením trevírského arcibiskupa a kurfiřta Johanna II., vinařství svého tchána Johanna von Olmscheida. Od tohoto historického data pěstuje rodina Kilburgů víno již po 19 generací, to z ní činí jednu z nejstarších vinařských rodin na Mosele.

Zde si také můžete přečíst reportáž o naší návštěvě vinařství na Mosele.

DIRK KESSLER SEKTMANUFAKTUR, Mosela, Německo

Vinařství se nachází na Mosele poblíž Bernkastel – Kues.

Tato manufaktura je příkladem toho, kdy se koníček stane prací, a tak se od roku 1986 neustáe rozšiřuje. Svá šumivá vína vyrábí výhradně tradiční – šampaňskou - metodou kvašení vína, avšak za využití těch nejmodernějších technologií. Každé lahvi je věnována speciální péče.

Kromě, pro Moselu typických ryzlinků, můžete ochutnat i sekty z odrůd Chardonnay, Sauvignon, Rulandské bílé, Rulandské modré, sekt růžový, nebo jejich cuvée.

Modré vinařství

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení