• Palác vína
  • Palác vína_4
  • Palác vína_5
  • Palác vína_3
  • Palác vína_2

Novinky

PÁTRÁNÍ PO PICPOUL DE PINET

PÁTRÁNÍ PO PICPOUL DE PINET

Picpoul de Pinet je nejpopulárnější bílé víno Languedocu. Na rozdíl od většiny vín Languedocu, jež jsou směsí několika odrůd, se Picpoul de Pinet vyrábí pouze z jedné odrůdy zvané Picpoul, jejíž hrozny jsou zeleně zlaté. Pěstuje se na 1000 hektarech vinic v údolí pod horou Saint Claire, podél laguny Bassin de Thau, jež ji odděluje od Středozemního moře. Je to jediná velká oblast bílého vína v Languedocu, kde 90% vinné révy je červené. Ročně se vína Pipcoul de Pinet vyrobí kolem 7 800 000 láhví.

Víno dostalo název podle vesničky Pinet, která byla založena Římany v roce 118 před naším letopočtem a pojmenována Pinetum. Procházela jí Via Dominatia, nejdůležitější spojnice římské kolonie Galie s Římem. Víno se ve vesnici pěstovalo od počátku jejího založení, ale dosáhlo věhlasu až v roce 1860, za vlády Napoleona III., kdy Picpoul de Pinet se stalo módním vínem a podávalo se na recepcích v královském paláci Louvre.

Barva vína je zářivě žlutá se zelenými odlesky. Ve vůni citrusy a bílé ovoce, jako jsou třeba broskve. V chuti je velice živé a svěží s výraznou stopou grapefruitu a limetky.

 

MUSCAT SEC LES CABANELLES

MUSCAT SEC LES CABANELLES

Muscat je jedna z mála autentických bílých odrůd pěstovaných v jižní Francii. Je oceňována především pro své intenzivní aroma. Víno je přesto velmi lahodné, suché, překvapivě intenzivní s bohatou lahodnou chutí s kořenitým závěrem. Perfektní k letním grilovaným masům s bylinkami a grilované zelenině.

K LÉTU PATŘÍ ROSÉ

K LÉTU PATŘÍ ROSÉ

Chapelle Saint-Antoine rosé AOP - Cuvée Grenache a Syrah

Sklizené hrozny odrůd Grenach a Syrah jsou macerovány po dobu 24 hodin při maximální teplotě 15°C (Grenach a Syrah jsou v této fázi vinifikovány separátně. Část moštu zpracovávána jako růžové víno a část jako moštu je nadále vinifikována jako víno červené. Výsledkem takového procesu je víno zářivé barvy, aromatické, strukturované, malinově zbarvené rosé s intenzivní vůní po červeném ovoci. V chuti převládá příchuť lesních jahod a koření, tak typické pro růžová vína z Languedocu.

Přihlášení