Panel uživatele

Novinky

bedny

 

VÍNA PŘÍMO ZE SKLEPA VE VRATNÝCH LAHVÍCH A VLASTNÍCH ORIGINÁLNÍCH BEDÝNKÁCH


Myšlenka našich bedýnek má 4 pilíře o které opíráme všechna naše rozhodnutí. Od péče o vinohrad, přes tvorbu vína, až po výrobu každé lahve a distribuci bedýnek k vám.

To všechno jsme se vám pokusili sepsat právě zde. Pokud ale budete cítit, že se chcete dozvědět víc, nebojte se ozvat.

Moc rádi vám odpovíme.

1. MYŠLENKA

Myšlenka našich bedýnek je jednoduchá. Chceme k vám dostat vína vinaře v podobě, jako byste je ochutnávali v jeho sklepě. Ale o víně se dočtete více v dalších řádcích. Bedýnka je vymyšlena především proto, že se v ní skvěle transportují naše vratné lahve s vínem. U našich přátel a sousedů jsme zjistili, že je skvělé si vychutnat víno a nenechávat za sebou nekonečné množství prázdných lahví. Na přepravu vína používáme patentní lahve, které před naplněním dezinfikujeme a následně plníme vínem podle vašeho výběru.

Nabízíme dvě velikosti bedýnek, na 6 nebo 12 lahví. Připravujeme i "nosítko" na 3 lahve.

A pozor, důležitá informace! Lahve v našich bedýnkách mají objem 1 litr. V neposlední řadě jsme si dali dost záležet na tom, jak naše bedýnka vypadá. Myslíme si, že je prostě skvělá nejen na přepravu našeho vína.

2. OSOBITOST

Nechat si vozit víno podle vlastní volby, je už sama o sobě věc osobního vkusu. Pokud si jej necháte vozit ve vlastní bedýnce, je to o něco lepší. My jsme se ale rozhodli posunout osobitost ještě o pořádný kus dál.

Pokud se rozhodnete, můžete si objednat lahve, na kterých bude laserem vyvedeno téměř vše, co si budete přát. A právě do takových lahví vám pak budeme dávat vámi zvolené víno.

Prostě a jednoduše, když budete příště sedět u stolu s kamarády, budou pít víno z lahve, na které je právě vaše jméno.

3. VÍNO

Je toho moc, co bychom chtěli napsat o vínu, které vám nabízíme, prodáváme a vozíme. Zkusíme to ale zestručnit.

Tak předně, všechna vína, která vinař Tomáš Kutěj produkuje, jsou vína suchá. To znamená, že mají zcela minimální množství zbytkového cukru. Myslí si, že je to tak správně a díky tomu je možné se soustředit na skutečnou chuť a vůni dané odrůdy. M.j. věděli jste, že díky tomu si můžete víno zařadit do keto diety?

Všechna vína jsou tak specifická pro daný rok. To je důležité. Je důležité vědět, že Chardonnay bylo vloni jiné než letos. Je to právě proto, že respektuje klimatické podmínky daného ročníku.

Třetí a velmi podstatnou věcí, je množství látek, které zajišťují stabilitu vína. Stručně řečeno, tady, když se toho dá moc, bude vás bolet hlava. No, a Tomáš do toho dává málo. Naopak chceme, abyste s našimi víny měli pocity jenom pozitivní.

Zároveň je ale dobré říct, že bedýnka není určena jako základ vašeho archivu. Jsou to vína k denní spotřebě a bedýnku je třeba uchovávat v chladném prostředí. V ideálním případě vína vypít do 14 dnů.

4. CENA

Ožehavá otázka. Cena. Našemu vínu věnujeme velké množství času. Myslíme si, že se mu věnujeme zodpovědně a na výsledku je to vidět. Ceny určujeme pro každou odrůdu zvlášť podle kvality úrody v daném roce.

Pokud se pro bedýnku rozhodnete, její cena se skládá ze 3 částí. Vratná záloha za bedýnku, vratná záloha za lahve v případě, že je budete mít bez vlastního jména, jinak nákup lahví s nápisem na přání. A nakonec cena za víno.

Vratná záloha za bedýnku je 500,- Kč

Vratná záloha za 6 lahví bez vlastního jména je 250,- Kč

Nákup 6 lahví s vlastním nápisem je 400,- Kč (cena je včetně nápisu na lahvi)

Cena vína je k dispozici v našem e-shopu, kde si vína do bedýnky nakombinujete.

Klenoty z Mosely

geierslay

Na návštěvu rodiny Kilburgů a vinařství Geierslay jsme se těšili již několik měsíců. Tu první plánovanou nám přerušiKKla pandemie a uzavření hranic, a tak jsme se na Moselu vydali ihned, jak to bylo opět možné.


Samotné vinařství nalezneme v obci Wintrich přímo pár kroků od břehu řeky Mosely. Jedná se o podnik klasického německého rodinného střihu - zkrátka žádná ultramoderní hala v průmyslové zóně, ale rodinné sídlo obklopené vinicemi, ve kterém probíhá prakticky celé zpracování, na jehož začátku jsou hrozny a na konci láhev vína. 

Když mluvíme o rodinném vinařství, máme na mysli jednu z nejstarších vinařských rodin na Mosele. Roku 1465 převzal Johann von Kilburg první vinice od svého tchána Johanna von Olmscheida a založil tak tradici, kterou v současné době nese již devatenáctá generace rodiny Kilburgů, která na bývalém klášterním statku opatství Himmerod a přilehlých vinicích hospodaří.
Jedním z představitelů té nejmladší generace je i Max Kilburg, se kterým jsme vyrazili do vinic. Ty těsně obkloupují i samotné sídlo vinařství Geierslay a logicky jim dominuje odrůda Riesling, neboli Ryzlink Rýnský.

Nicméně Riesling není zdaleka jediným vínem, které rodina Kilburgů produkuje. Z bílých odrůd za velkou pozornost stojí i Gewürztraminer, Rulandské šedé a bílé, Kerner, ale třeba i - pro Moselu netypická - odrůda Auxerrois. I přes tuto možná až trochu zbytečnou odrůdovou pestrost ryzlinky v celkové produkci vinařství naprosto převládají. Je to logické - údolí řeky Mosely je jednou z nejlepších, pokud ne úplně nejlepší, lokalitou pro pěstování této odrůdy na světě.


Co dělá moselské Rieslingy nezaměnitelnými je zdejší podloží, které je založené především na modré, šedé či červené břidlici a vulkanických vyvřelinách. Toto půdní složení dává zdejším vínům jejich naprosto typický projev a především velmi elegantní mineralitu.


Prohlídka vinic v regionu řeky Mosely, na kterou jsme se s Maxem Kilburgem vydali, znamená na krátkých vzdálenostech překonat poměrně velké převýšení. Plochy vinic na Mosele jsou totiž extrémně prudké. Příkré svahy nejen že nedovolují obhospodařování klasickou mechanizací, ale často jsou nepřístupné i pro lidskou nohu. Na nejednom místě je nutné nezbytné práce provádět za pomoci jištění na laně a do těch nejextrémnějších svahů si zdejší vinaři zvou každý rok například na sběr hroznů ty stejné zkušené mladé "horolezce", kteří se již v terénu umí orientovat a zvládnou v nich pracovat s menším rizikem.
Réva se pěstuje i na dostupnějších lokalitách, nicméně obvykle ta nejlepší a nejzajímavější vína pochází právě z těch unikátních poloh, které jsou sice krkolomné, ale jejich strmá expozice je velmi výhodná i z hlediska slunce a práce s teplotou, což je jeden z faktorů, který má vliv výslednou kvalitu hroznů a následně vína.

Po výšlapech moselskými vinicemi se člověk na degustaci vína těší o to víc. Každé vinařství na Mosele má svůj základní suchý Riesling. Víno z hroznů sesbíraných z více viničních tratí, které by mělo být rychle na trhu, snadno pitelné a za velmi rozumné peníze. V případě vinařství Geierslay i u základního vína poměr ceny a kvality funguje skvěle.

Každá další generace přináší do vinařství nový vítr, nové nápady, inovace a myšlenky, které vychází ze zkušeností, kterou mladí začínající vinaři získali během studia, ale i během zahraničních stáží. Takové novinky začal ve vinařství aplikovat i Max Kilburg, který posledních několik let ve vinařství již naplno působí. Jednou nich je i nová řada vín, která se vizuálně od tradičních láhví Geierslay zásadně liší už na první pohled. Nese jednoduše jméno Kilburg a vína pochází z tratí kolem okolní obce Piesport.

V sortimentu vinařství Geierslay nalezneme však i vína z méně obvyklých modrých odrůd jako je Merlot. Ač by tuto odrůdu zde čekal málokdo, jedná se o velmi pěknou interpretaci šťavnatého červeného vína střední mohutnosti.


A experimenty s novými - respektive pro Moselu novými - odrůdami je i plán, se kterým přichází do vinařství právě Max Kilburg. I když by to mohlo připadat mnohým nepochopitelné a zbytečné, Max by na některých k tomu vybraných polohách chtěl vyzkoušet pěstovat některé typicky francouzské odrůdy jako je třeba Chardonnay či Cabernet Sauvignon. Je nezpochybnitelnou pravdou, že se jedná o odrůdy milující jižní regiony, kde se jim velmi daří díky teplým klimatickým podmínkám. Rovněž je však bez diskuse, že teplota se v posledních letech zvyšuje i v severnějších regionech, kde zažíváme jedno tropické léto za druhým. Takže odsuzovat tento odvážný krok šmahem by bylo asi neuvážené.

Tato skvělá vína jsme přivezli s sebou, abyste je mohli ochutnat i vy. Tak neváhejte a porozhlédněte se na našem e-shopu po těchto skvostech z Mosely.

 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení